Фахівці різних галузей об’єднались задля всебічної підтримки населення щодо профілактики коронавірусу

З метою всебічної інформаційної підтримки населення своїм досвідом поділилися: лікар-епідеміолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Оксана Пушкарьова, практичний психолог Зоряна Кручак та настоятель Храму свв. Косми і Дам‘яна, капелан Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні о. Володимир Мощич.


Лікар-епідеміолог Оксана Пушкарьова розповіла про відмінність грипу і коронавірусної інфекції та наголосила на важливості заходів профілактики.

«Профілактика коронавірусноі інфекції є ідентична щодо грипу. Оскільки, це респіраторна група інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Тому основними заходами є: часте миття рук, вологе прибирання та провітрювання приміщень, гігієна кашлю, а при контакті з хворим одягати респіратор чи маску та проводити дезінфекцію рук», – зазначила Оксана Пушкарьова.

 

Також зауважила, що для мінімізації передачі інфекції необхідно обмежити подорожі до країн, де зафіксовані спалахи та не перебувати у місцях великого скупчення людей.

«Емпатія на межі зі страхом», – із такою доповіддю виступила в рамках дискусії практичний психолог Зоряна Кручак. За її словами, через відсутність обізнаності про реальний стан речей та страх померти, виникає відсутність емпатії до ближнього під час ситуації з коронавірусом.

«Нещодавно у людей був страх, що летить літак із евакуйованими з Уханя. І що роблять у Винниках? Палять шини, до прикладу, дзвонять мені чи я вийду підтримати, тобто настільки безглуздя у нас відбувається. Чому ми не співпереживаємо тим людям, які повертаються в Україну? Натомість починаємо боронитись. Чому такі співчутливі українці, перестали бути емпатичними один до одного? Це страх померти та втрати ближнього. Тому ми перестаємо співпереживати.

Страх – це захисна реакція захисту організму. І ми маємо це признавати.

 

Якщо ми розуміємо, що ситуація неминуча та може статися із кожним з нас, то лише тоді зможемо співчувати іншим людям. Тому важливо мінімізувати страх, чітко усвідомити що відбувається, не нагнітати паніку, дотримуватися заходів профілакти та допомагати ближньому. Наприклад, зателефонувати та підтримати емоційно», – пояснює Зоряна Кручак

Ознайомив учасників зі заходами безпеки у суспільно-релігійному житті о. Володимир Мощич. Зокрема, навів приклад Італії, де під час епідемій не передають «знак миру» (не потискають руку під час читання «Вірую»), причастя священник клададе на долоню вірян, як і зазвичай заміна рушничка, яким витирають ікону після цілунку, не наливають воду в хрещениці, які є при вході до храму.

 

«Ми хотіли вберегтися від тих наших українців, які приїхали. Але насправді були заражені вірусом ненависті до свого ближнього, який знаходиться в потребі. Тому закликаю, щоб ми «інфікували» один одного любов’ю, миром та співчуттям та дбали також за своє духовне здоров‘я. Молитва, піст та милостиня – це те, чим також можемо допомогти хворим», – підкреслив о. Володимир Мощич.

Довідково:

ГО «ІКЦ «Фарматік» заснована у 12 січня 2016 року з метою інформаційної підтримки усіх верств населення у галузі медицини – від пацієнта до фахівця. Діяльність організації базується на принципах: фаховості, актуальності, рішучості, мобільності, активності, толерантності, інноваційності та креативності.

Зазначимо, дискусія «Коронавірус: шляхи передачі та емпатія до ближнього», яка відбулась 5 березня, це перша дискусія із циклу подій, за ініціативи «Інформаційно-консультативного центру «Фарматік». Пропозиції для співпраці просимо надсилати на farmatiko@gmail.com

 

*Висловлюємо вдячність за сприяння в організації та інформаційну підтримку: Першій Львівській Медіатеці, ІА «Варіанти», ІА «Дивись.info», та «Just do it разом з нами».

 

Фарматік – ми знаємо, як Вам допомогти!

 

 

Підготувала Ольга Мельник