У Львові американські хірурги прооперують понад 50 українських дітей з опіковими травмами

Соціальний проект «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» вже всьоме збирає кращих спеціалістів, які допомагають маленьким українським пацієнтам побороти наслідки опіків різного ступеню важкості. У період з 23 до 30 вересня у Львові,  на базі  клініки Medicover, хірурги та анестезіологи Міжнародної Виїзної клініки Shriners Hospitals for Children (Бостон, США) та українські лікарі, під керівництвом Генадія Фузайлова, проведуть консультативні огляди та оперативні втручання дітям з усієї України.

Про це у понеділок, 25 вересня, на прес-конференції розповіли #NGO #Farmatik організатори та ініціатори цього проекту. Турбота та бажання допомогти дітям об'єднали дев’ять висококваліфікованих спеціалістів з провідних клінік та університетів США, а також команди кращих спеціалістів Львівщини. Зокрема, серед українських лікарів – фахівці клініки Medicover, опікового центру 8-ї МКЛ м. Львова, МДКЛ м. Львова та ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ», а також група волонтерів – студентів старших курсів ЛМНУ ім Д. Галицького. Вперше в Україні для лікування опікових травм буде використано лазерну установку «UltraPulse CO2 (Lumenis)».

«Перший візит на Львівщину для допомоги дітям ми здійснили ще у 2010 році і щоразу наш проект набирає все більших масштабів, - розповів директор виїзної клініки, доктор Генадій Фузайлов. - У цьому році ми вперше прооперуємо кілька дорослих хворих, а також використаємо надсучасний лазер, який дозволяє видаляти шрами без хірургічного втручання». Очільник «Бостонської» клініки також зазначив, що усі операції безкоштовні завдяки підтримці Medicover, Союзу українців в Америці, а також фундації Children's Burn Foundation.

Підготовка проекту розпочалася в січні цього року. За цей час відбулось спеціальні медичні консультації, відповідно до яких сформувалася група пацієнтів на огляд. Координатором проекту є Мирослава Децик, завідувач лікувально-консультативним відділенням Medicover. 

«Ми цілий рік готуємось до цієї події. Це велика робота, яку виконують наші фахівці, а також кращі спеціалісти з лікарень Львова, - наголосив на прес-конференції головний лікар медичного центру Medicover Руслан Червак. - Спершу ми проводимо скайп-конференції із дітьми та їх батьками, потім їх оглядають наші лікарі, а згодом і американські хірурги. Практично уся наша клініка працює на цей проект заради допомоги дітям. Задіяні усі сервіси та операційні. Створені найкращі умови, адже такі операції – це завжди складно як для батьків, так і для дітей. З ними працюють кращі психологи та інші спеціалісти».


Цього року у проект запрошено 190 дітей, більша частина з яких вже проходили лікування за цією програмою, але є і нові пацієнти. Загалом ще у неділю, 24 вересня, лікарі оглянули 109 дітей з рубцевими змінами після опіків, з яких відібрано 52 дитини для проведення оперативних втручань. Операції триватимуть з 25 до 29 вересня включно.

Як розповів пластичних хірург із Бостона Даніель Дрісколл, відбір дітей відбувається дуже ретельно, адже щороку кількість охочих збільшується. «Ми обираємо дітей, яким можемо допомогти тут і зараз. Усі операції є безпечними та відбуваються в одну стадію. Ось чому ми, поки, не «беремо» пацієнтів зі свіжими опіками, яким потрібні кілька оперативних втручань та стаціонарний догляд». 

«Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» - унікальний проект, що гуртує кращих спеціалістів: дитячих анестезіологів, фахівців з інтенсивної терапії, дитячої та пластичної хірургії, медсестер, студентів-волонтерів. Його метою проекту є підвищення доступності лікування пацієнтів дитячого віку, обмін досвідом, покращення надання медичних послуг. 

За словами,  начальника управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимира Зуба, у межах проекту прооперують дітей практично з усіх регіонів України, а не лише зі Львівщини. До прикладу, є діточок із Донецька, Миколаєва, Умані, Одеси.
 
«Опіки – це хвороба, яка залишається на ціле життя. Її неможливо просто вилікувати, до прикладу, як ангіну чи бронхіт, для цього потрібні постійні хірургічні втручання. Із року в рік дитина росте, а опік чи рубець – ні. Тому потрібно зрозуміти, що людям досить складно жити з цим і вони потребують допомоги». 

У межах проекту заплановано проведення лекційного дня,  на якому  практикуючи дитячі та дорослі хірурги, анестезіологи та лікарі-інтерни прослухають лекції присвячені американському досвіду роботи при опіках. Лекції відбудуться 27 вересня на базі клініки Medicover.

Зважаючи на актуальність проблеми дитячого травматизму, у Львівській області триває  освітній проект «Проти Опіків» з метою профілактики виникнення опікових травм у дітей.